برنامه نویسی چیست و برنامه نویس کیست؟
میگویند دموکراسی روشی است معین برای رسیدن به نتایج نامعین.ولی بهتر است بدانیم برنامه نویسی یا برنامه سازی(programing) بر عکس دموکراسی روشی است نامعین برای رسیدن به نتایج معین به همین دلیل همه برنامه نویسان میدانند نتیجه یک برنامه چه خواهد شد ولی هر کس روش خودش را دارد.تمام قواعد اصلی برنامه نویسی از 40 قاعده بیشتر نمیشود -- در مطالب آینده این قواعد کلی را که برای اکثر زبانهای برنامه نویسی یکسان است برایتان لیست میکنم -- برنامه نویسی تلفیقی از این اصول با چاشنی منطق و ریاضیات است و برنامه نویس یک فرد خلاق و پرتلاش است که که از این اصل به خوبی بهره مییبرد.در اینجا چند توصیه برای کسانی که تازه به این میدان وارد شده اند و یا دوست دارند روش بهتری بیابند دارم.
1. سعی کنید یک زبان برنامه نویسی را به خوبی یاد بگیرید و تا آن موقع با زبان دیگری کار نکنید.برای شروع ++C یا C مناسب میباشد.
 2. در یک انجمن برنامه نویسی عضو شوید.به این شکل میتوانید در صورت بروز هر گونه مشکلی آن را با اعضای انجمن در میان بگذارید.
 3. اگر برنامه ای را نوشتید و نتیجه مطلوب است هنوز به راه حل های بهتربرای آن فکر کنید. 
4. آن برنامه را در شبکه های اجتماعی برنامه نویسان مانند github به اشترک بگذارید یا در انجمنی که عضو شده اید.یادتان باشد برنامه نویسان به برنامه نویسان آموزش میدهند.
 5. به برنامه نویسی با روش شی گرایی مسلط شوید.و روشی را که به آن دست پیدا میکنید تمرین کنید.
 6. برنامه نویسی را به زبان گفتاری خود نزدیکتر کنید شاید کمی مبهم به نظر برسد ولی رابطه شما را با کدهایتان قویتر میکند.
 7. برنامه های طنز بنویسید.مثلا برنامه ای که با وارد کردن اسامی هر کدام از دوستانتان یک جمله در باره او نشان دهد.و یا هر ایده ای که خودتان دارید.این روش اختیاریست.


امیدوارم شما هم روشی که بتواند به دوستان برنامه نویستان کمک کند را در بخش نظرات مطرح کنید.

کلمات کلیدی مرتبط: مهندس مواد :متالورژی , مترجم زبان پاره وقت در منطقه 14 خیلی عالی , استخدام برنامه نویس , تکنیسین ماهر در سعادت آباد مسلط به کامپیوتر , استخدام مازندران , ماما استخدام در منطقه دو جوانان و ورزشکاران , استخدام پیراپزشک , استخدام مهندس نرم افزار در منطقه چهارده , اعتماد به نفس , درآمد یک پیتزا زن منطقه 12 ,